تبلیغات
روابط بین الملل
 
 
 
استقلال به معنای قهر کردن با کشورها نیست، به معنای ایجاد کردن سدّی در مقابل نفوذ کشورها است - فرماندهی معظم کل قوا

۲۹ فروردین روزی است که دژی مستحکم برای دفاع از مرزهای کشور به فرمان امام(ره) ایجاد شد

نویسنده : MOJTABA AZAD | تاریخ : 11:55 بعد از ظهر - جمعه 1393/01/29
۲۹ فروردین روزی است که دژی مستحکم برای


دفاع از مرزهای کشور به فرمان امام(ره) ایجاد شدhttp://sheklak4web.blogfa.com/
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ارتش تمام تحرکات دشمنان را رصد می‌کند.

 

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ارتش تمام تحرکات دشمنان را رصد می‌کند و اگر آنها روزی ما را تهدید کنند قطعا ضربه ما سنگین‌تر و محکم‌تر خواهد بود. ما هر لحظه آماده مقابله با دشمنان هستیم و انگشت ما روی ماشه است.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش، صبح امروز در مراسم صبحگاه مشترک یکان‌های نمونه نزاجا ضمن تبریک تبریک فرا رسیدن ۲۹ فروردین روز ارتش و گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس، ۴۸ هزار شهید ارتش و به ویژه شهیدان سپهبد قرنی و سپهبد صیاد شیرازی اظهار داشت: بدون تردید ۲۹ فروردین یک روز بزرگ و به یاد ماندنی در ایران است. این روز روزی است که امام(ره) با تصمیمی شجاعانه به تفکر استکبار، مبنی بر انحلال ارتش، خط بطلان کشیدند و ارتش را به آغوش ملت برگرداندند.

وی افزود: روز ۲۹ فروردین روز تولد دوباره ارتش و روزی است که دژی مستحکم برای دفاع از مرزهای کشور به فرمان امام(ره) ایجاد شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: اگر بخواهیم عظمت این روز و فرمان امام (ره) را به تصویر بکشیم، لازم است تاریخ قبل از انقلاب اسلامی را مرور کنیم.

امیر سرتیپ پوردستان در ادامه گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، دو قدرت استکبار در شرق به شوروی و در غرب به آمریکا اختصاص داده شده بود و هر کدام از آنها کشورهایی را تحت نفوذ خود داشتند و عمده فعالیت‌هایشان تبادل اطلاعات و جاسوسی بین کشور‌ها بود.

وی در ادامه با اشاره به چند نمونه از مزیت‌های ایران برای آمریکا و شوروی سابق، تصریح کرد: کشور ایران در آن زمان تحت اختیار آمریکا بود و مزیت‌های بسیاری برای ایالات متحده داشت. اولین مزیت ایران این بود که کشور ما در جوار تنگه هرمز و دریای عمان قرار داشت و این امکان را فراهم می‌کرد تا آمریکا بتواند مسیر انرژی را کنترل کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: دومین مزیت کشور ایران برای آمریکا، هم‌مرز بودن ایران با شوروی بود که ایران با داشتن سه هزار کیلومتر مرز مشترک با شوروی این قابلیت را برای آمریکا فراهم می‌کرد، که تمام فعالیت‌های شوروی را رصد کند.

امیر سرتیپ پوردستان ادامه داد: سومین مزیت کشور ما این بود که ایران بازار محصولات آمریکایی بود و چهارمین مزیت ایران ارتش ما بود که ژاندارم منطقه شده بود و موظف بود هر چه را که آمریکا می‌گوید اجرا کند. پنجمین مزیت ارتش کشور ما نیز جبهه‌های جلوی ناتو در مقابل شوروی بود. یعنی اگر شوروی می‌خواست به آب های آزاد برسد ارتش ما باید از این کار جلوگیری می‌کرد.

وی تصریح کرد: با ظهور انقلاب اسلامی، تمام این مزیت‌ها از آمریکا گرفته شد لذا طبیعی است که آمریکا تمام سعی خود را بر این بگذارد که این پنج مزیت را پس بگیرد. ولی موضوع به همین جا ختم نمی‌شود، چرا که انقلاب ما با کلمات و ادبیات جدیدی به وجود‌ آمد و ایجاد حکومت اسلامی و شکل‌گیری انقلاب دینی در ایران برای آمریکا بسیار گران تمام شده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: کشور آمریکا از 22 بهمن 1357تمام تلاش خود را در راستای شکست انقلاب اسلامی به کار گرفته و در‌‌ همان ابتدا با اِعمال تحریم علیه ایران مقابله با کشور ما را آغاز کرد. آنها می‌خواستند ارتباط اقتصادی ما را با تمامی کشور‌ها قطع کنند بعد از آن با ترورهای کور می‌خواستند به اهداف شوم خود برسند ولی باز هم نتوانستند کاری از پیش ببرند.

امیر سرتیپ پوردستان اضافه کرد: جبهه استکبار موج بمب‌گذاری را شروع کرد. از رئیس جمهور گرفته تا مردم عادی را به شهادت رساند اما باز هم موفق نبود و مردم ما بیش از پیش مقاوم‌تر و ولایت‌مدار‌تر شدند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان وقتی دیدند از هیچ کدام از این راه‌ها نمی‌توانند این انقلاب نو پا را بر اندازند، از موضع نظامی وارد شدند و عراق را مجهز کردند تا علیه کشور ما وارد جنگ شود اما آنها نمی‌دانستند جوانان و افسران ولایت‌مدار ما اجازه نفوذ هیچ متجاوزی را به کشورمان نمی‌دهند و در دفاع از کشور، دین و امامشان حتی جانشان را نثار می‌کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: در ابتدای انقلاب زمزمه انحلال ارتش شنیده می‌شد که امام(ره) وقتی متوجه این دسیسه شدند بر آن خط بطلان کشیدند. البته در این تصمیم امام(ره) تصویرسازی امام خامنه‌ای(مدظله العالی) که به عنوان نماینده ایشان در ارتش بودند، تأثیر بسزایی داشت و این تصمیم به ارتش حیات دوباره‌ای داد.

امیر سرتیپ پوردستان با اشاره به فعالیت‌های ارتش تصریح کرد: رصد مداوم تهدیدها در زمین، هوا و دریا به منظور دفاع همه‌جانبه از کشور جزو فعالیت‌های ارتش محسوب می‌شود که توسط کار‌شناسان اطلاعاتی تشریح شده است. ارتش تمام تحرکات دشمنان را رصد می‌کند و اگر آنها روزی ما را تهدید کنند، قطعاً ضربه ما سنگین‌تر و محکم‌تر خواهد بود. هر لحظه آماده مقابله با دشمنان هستیم و انگشت ما روی ماشه است.

وی با اشاره به تأمین امنیت آسمان کشور توسط پدافند هوایی ارتش تأکید کرد: کوچک‌ترین تحرک در آسمان کشور زیر نگاه کارکنان غیور پدافند هوایی ارتش قرار دارد.

امیر سرتیپ پوردستان در ادامه به نقش نیروی دریایی در تأمین امنیت کشور و شناورهای ایرانی پرداخت و تصریح کرد: حضور در آب‌های آزاد و تأمین تجارت در آب‌های بین‌المللی و مقابله با تروریست‌های دریایی از فعالیت‌های نیروی دریایی مقتدر است که پرچم ایران را در آب‌های آزاد بر افراشته‌اند.

وی ادامه داد: دشمن فکر می‌کرد که می‌تواند با تحریم‌ها برای ما محدودیت ایجاد کند اما با این کار باعث شد جوانان خلاق کشور، حماسه‌ای جدید خلق کنند و همانطور که می‌بینید ناو و ناوچه‌ها، هواپیما‌ها و تانک‌های کشورمان در رزمایش‌های متفاوت، اقتدار کشور را به تصویر می‌کشند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش برقراری امنیت در مرز‌ها را یکی دیگر از فعالیت‌های ارتش دانست و گفت: مقابله در برابر اشرار و قاچاقچیان از جمله اقدامات ارتش در برقراری امنیت مرزهای کشور است.

امیر سرتیپ پوردستان پاکسازی میادین مین و مناطق آلوده را از دیگر وظایف نزاجا خواند و گفت: بیش از یک میلیون هکتار از مناطق آلوده توسط نیروی زمینی پاکسازی شده است که در آبادانی آن مناطق، تأثیر بسیاری داشته است.

وی در پایان، آموزش سالانه ۳۰۰ هزار سرباز را از دیگر وظایف نزاجا برشمرد و خاطرنشان کرد: سرباز‌های زیادی در نیروی زمینی ارتش، آموزش‌هایی اعم از عقیدتی، نظامی، نظم، اعتماد به نفس و... را می‌بینند. همچنین حضور فعال ارتش در امداد رسانی هنگام وقوع بلایای طبیعی، یکی دیگر از وظایف ارتش استبرچسب ها : فرمانده نیرویه زمینی , امیر پوردستان , 29 فروردین , روزه ارتش ,
دسته بندی : سخنان بزرگان نظامی دنیا ,
 

آخرین مطالب

» نفوذ ( جمعه 1394/09/20 )
» شرکت امنیتی بلک واتر ( جمعه 1394/09/20 )
» دلیل حمله عربستان به یمن چه بود؟ ( جمعه 1394/09/20 )
» دلیل اصلی حمله عربستان‌سعودی به یمن را چه می‌دانید؟ ( جمعه 1394/09/20 )
» نگاهی تاریخی به سیاست خارجی ترکیه در قبال سوریه؛ عثمانی‌گری به سبک رجب طیب اردوغان ( جمعه 1394/09/20 )
» چراغ سبز عربستان و قطر به ترکیه برای تجاوز به شمال عراق ( جمعه 1394/09/20 )
» اذعان یک نهاد مطالعاتی صهیونیستی به افزایش قدرت علمی-نظامی ایران ( جمعه 1394/09/20 )
» برنامه ده ساله سازمان فضایی ایران تدوین شد ( جمعه 1394/09/20 )
» نامه رهبر انقلاب اسلامی به عموم جوانان در کشورهای غربی‌ ( سه شنبه 1394/09/10 )
» ساختمان فوق سری که کلید توافق هسته ای با ایران در آن قرار دارد ( جمعه 1393/12/29 )
» اگر لازم باشد برای لغو توافق هسته ای با ایران، جلوی متحدان اروپایی خود می ایستیم ( جمعه 1393/12/29 )
» مادر ( پنجشنبه 1393/07/24 )
» این چه شبیست ( پنجشنبه 1393/07/24 )
» فقط اغوش تورا مهم نیست کجا باشی ( پنجشنبه 1393/07/24 )
» یتیمی ( پنجشنبه 1393/07/24 )
» کی فکرشو میکرد ( چهارشنبه 1393/07/23 )
» از سرم خیال تو دیگه بیرون نمیاد .. ( چهارشنبه 1393/07/23 )
» مادر تنهایم ( چهارشنبه 1393/07/23 )
» مادرم ( چهارشنبه 1393/07/23 )
» دلتنگ خندهات مادر ( چهارشنبه 1393/07/23 )
» مادرم دوستت دارم ( چهارشنبه 1393/07/23 )
» مادر ای زیباترین واژه دنیا ( چهارشنبه 1393/07/23 )
» سلام به همه مادرم رو از دست دادم براش دعا کنید ( سه شنبه 1393/07/15 )
» عکس حیرت‌انگیز از جنگ جهانی دوم که شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد ( دوشنبه 1393/05/6 )
» آشنایی با 5 هواپیمای مخصوص عملیات ضد چریکی ( یکشنبه 1393/05/5 )
» دانلود مستند World War II In HD Colour ( شنبه 1393/05/4 )
» بیانیه ارتش به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس ( پنجشنبه 1393/05/2 )
» رقم قرار دادهای بازیکنان پرسپولیس ( پنجشنبه 1393/05/2 )
» پرسپولیس ( پنجشنبه 1393/05/2 )
» سخن مدیریت - در باب وضعیت پرسپولیس ( جمعه 1393/04/27 )